1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie


Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszej firmieFirma Jana Kozłowskiego powstała w 1974 roku i funkcjonowanie swoje rozpoczęła pod nazwą Zakład Mechaniki Pojazdowej.

Na początku działalności firma zajmowała się warsztatowymi usługami motoryzacyjnymi, z czasem rozszerzonymi także o sprzedaż samochodów marki Toyota i Mazda samodzielnie importowanych do kraju przez właściciela - Jana Kozłowskiego.

Chcąc sprostać oczekiwaniom i potrzebom rynku w 1981 roku obiekt, w którym mieściła się sprzedaż i naprawa samochodów został rozbudowany i powstał salon samochodowy. Był to, na owe czasy, największy pawilon na Pomorzu, z którego zasłynęło małe miasteczko - Nowogard.

W tym czasie właściciel - Jan Kozłowski podpisał umowę z POLMOT ul. Stawki 2 w Warszawie na sprzedaż i obsługę samochodów Opel i Toyota.

W 1991 roku Jan Kozłowski, podpisał umowę dealerską z Toyota Motor Poland na obsługę i sprzedaż samochodów marki Toyota. Tym samym stał się jednym z pierwszych Autoryzowanych Dealerów Toyoty w Polsce. W roku 1992 odbyło się uroczyste otwarcie Autoryzowanej Stacji Dealerskiej Toyota w Nowogardzie. Obiekt w tym okresie był jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Sprzedaż samochodów, części zamiennych, akcesoriów oraz kompleksowa obsługa serwisowa włącznie z blacharnią i lakiernią.

W XXI wiek Toyota Kozłowski weszła na rynek szczeciński mocnym uderzeniem. To obiekt z kompleksową obsługą spełniającym europejskie standardy. Główny punkt dealerski w Szczecinie należy do najbardziej nowoczesnych pod względem wewnętrznej organizacji, wyposażenia oraz funkcjonalności. Należy do ścisłej czołówki takich inwestycji w Polsce.

W roku 2002 Toyota Motor Poland przyznała stacji w Szczecinie autoryzację do sprzedaży i obsługi prestiżowej marki samochodów LEXUS jako jednej z dwunastu w Polsce.


Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, iż Pan Jan Kozłowski został uhonorowany w tym roku Buławą Nestora Przedsiębiorczości. Jest to bardzo prestiżowa nagroda, którą Północna Izba Gospodarcza wyróżnia osoby w szczególny sposób zasłużone dla rozwoju biznesu i regionu, a poprzez swoją pracę przyczyniające się do budowy dobrego wizerunku szczecińskich i zachodniopomorskich firm w Polsce, Europie i na świecie. Uroczystość odbyła się w dniu 13-go marca br. w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie. Laureatowi Buławę wręczył prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, Pan Dariusz Więcaszek. W czasie uroczystości zaproszonym gościom przedstawiona została działalność i wieloletni dorobek Pana Jana Kozłowskiego. Przyznana nagroda ma tym bardziej szczególny charakter, gdyż w marcu br. Pan Jan Kozłowski obchodził jubileusz 40-lecia działalności gospodarczej.

Jako pracownicy jesteśmy niezwykle dumni z przyznania tak prestiżowej nagrody dla Pana Jana Kozłowskiego, któremu wszyscy składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.